Rituelen om stil te staan bij wat verandert.
Voor momenten die aandacht vragen — zichtbaar of onzichtbaar.

Sommige momenten in het leven vragen meer dan woorden.
Een overgang.
Een verlies.
Een begin.
Iets dat gevoeld wordt, maar niet altijd benoemd kan worden.
In die momenten werk ik met rituelen, bloemen en aandacht
om ruimte te geven aan wat er is.

HOE IK WERK

Ik werk 1-op-1, in kleine groepen of met teams.
We nemen de tijd om helder te krijgen wat er speelt en waar aandacht nodig is.
Dat kan buiten zijn, in de natuur, of op een locatie die rust en focus brengt.
Ik werk met bloemen die ik meebreng, aangevuld met wat er op dat moment aanwezig is.
Bloemen zijn geen decoratie, maar een medium.
Ze maken zichtbaar wat vaak moeilijk onder woorden te brengen is.

🌿 WAT DIT BRENGT


Het gaat niet om het maken van iets “mooi”.
Het gaat om stilstaan bij wat er speelt.
Om helderheid te krijgen in een overgang.
Om een begin te markeren.
Om een moment bewust te maken — voor jezelf, je gezin of een team.
Een ritueel creëert een momentum.
Voor heuglijke momenten,
maar evengoed voor wat moeilijk is en vaak in stilte gedragen wordt.
Voor wie iets wil doorvoelen,
of net samen wil stilstaan bij wat er is.
Het proces staat centraal.
Maar wat ontstaat is nooit leeg.
Het resultaat draagt gevoel, aandacht en betekenis —
en blijft als anker aanwezig.

Ik combineer mijn ervaring in begeleiding, coaching en creatief werk.
Ik weet hoe ik kan afstemmen op wat iemand nodig heeft,
ook wanneer dat nog niet helder benoemd kan worden.
Ik werk doelgericht, maar zonder te forceren.
Met aandacht voor timing, ruimte en proces.

Je krijgt ondersteuning in:


Helderheid te krijgen in wat er speelt
Een overgang bewust te markeren
Opnieuw richting te voelen
Tot rust te komen in jezelf

PRAKTISCH


Ik werk op locatie in en rond Gent.
Op basis van jouw intake kies ik een plek die past bij wat er speelt —
in de natuur of op een locatie die rust en focus brengt.
Je ontvangt deze locatie vooraf, samen met de praktische informatie.

Bruno

“Een heel goede en interessante mooie voorbereiding, wat zaken vergemakkelijkt. De dagindeling was leuk en aangenaam fijn en rustig, ik had we tijd om alles goed op te nemen. Het belangrijkste dat ik meekreeg is dat het een ambacht is en dat je je creativiteit mag laten gaan. En liefde voor de bloemen en de natuur. Bedankt voor de fijne aangename , leerrijke en goede coach, waarvoor dank.”
Bruno

Lien

“Aanvankelijk wist ik niet wat ik ervan mocht verwachten, een intake voor een opleiding? Ook de prijs schrok me wat af. Maar na het schrijven van mijn flowerstory zat ik boordevol energie. Het deed me deugd om na te denken over wat ik echt wou. De powerpoint was een zeer goede leidraad om mijn verhaal te schrijven. Het gesprek met Josefien was zeer waardevol , toen wist ik al dat zeker een opleiding bij haar wou volgen. Het is heel fijn dat Josefien een persoonlijk plan bedenkt op maat van hoe jij je toekomst ziet, van wat jouw leernoden zijn als coachee.”
Liesbeth

Chantal

“Bij Josefien van Mifleur voelde ik me direct op mijn gemak. Ze straalt heel veel rust uit en je kan haar al jou vragen stellen. Heb er veel van opgestoken.”
Chantal
@zenflowersbychantal

Liesbeth

Ik vond de ervaringsgerichte aanpak van Josefien zeker fijn , ze werkte zeer vraaggestuurd. De tijd vloog wel voorbij , achteraf bekeken vond ik wel dat er zeer veel theorie was , misschien zou dit sneller kunnen aan de hand van een syllabus en dan is er wat meer tijd voor praktisch werk. Op zich kreeg ik zoveel info op korte tijd dat is zo een meerwaarde ! De openheid en authenticiteit van Josefien is ook een echt pluspunt ze deelt echt haar ervaring waardoor je zo’n sprong zet volgens mij.
L
x

Chantal

Voor mij was dit de start van mijn bloemenverhaal … ik werd aangemoedigd om na te denken over wat ik echt wil doen met bloemen, zeer concreet , zonder de intake had ik zover nog niet gedacht, er werd doelgericht gewerkt en dat is belangrijk. De opleiding gaf me een zeer warm welkom gevoel in de bloemenwereld. Voor mij is zelfstandig ondernemen, keuzes maken, je tijd indelen helemaal anders dan ik gewoon ben in het onderwijs waar je binnen een sterke en vaste structuur werkt. Josefien werkt ook sterk op mindset , dat voel je doorheen de hele dagindeling, dat geeft rust, werkplezier, zingeving, ruimte … Ik kan met deze opleiding volop zelf gaan experimenteren met boeketten en vazen vullen daarvoor heb ik alle technische kneepjes meegekregen. Ook de theoretische info rond de weg van groothandel tot verkoop kwam ook uitgebreid aanbod, daar zal ik vooral nog ondernemer in moeten worden . Wat ik zeker ook nog wil meegeven is dat ik van nature een zeer grote twijfelaar ben, en dat Josefien erin slaagde om me echt zelfzeker te voelen in wat ik aan het doen was, ik kende weinig twijfels , ik kreeg een zeer warm gevoel van bezig te zijn. Chapeau dat is toch ook een kunst !
L
x

Koen

Fenomenaal wat je op 2 dagen leert, je kan hiervan alleen maar met veel goesting en energie vertrekken ! Ik kom zeker terug !!! ( eerst weer wat sparen )
L
x

FORMULES


Je kan kiezen uit verschillende vormen, afhankelijk van je vraag:
🌿 1/2 dag (± 3 uur)
Voor een eerste verkenning, een concreet moment of een gerichte vraag.
🌿 1 dag (± 6 uur)
Voor wie dieper wil werken en echt tijd wil nemen om stil te staan en helderheid te krijgen.
🌿 2 dagen
Voor wie in een intensere fase zit en ruimte wil nemen voor een grondige overgang of heroriëntatie.

PRIJS

🌿 1/2 dag
€180 incl. BTW
🌿 1 dag
€320 incl. BTW
🌿 2 dagen
op aanvraag

WAT IS INBEGREPEN


voorbereiding en afstemming
begeleiding tijdens de sessie(s)
gebruik van bloemen en materialen
nazorg / korte opvolging

(Professioneel) Beeldmateriaal kan optioneel toegevoegd worden en wordt vooraf afgestemd. Er wordt een professioneel foto en of videograaf voor jou voorzien om dit moment in te blikken. Als extra herinnering aan dit momentum. Samen bepalen we met welk(e) doeleinde(s).

REVIEW

Hoi, 
Gisterenavond was ik heel moe maar super voldaan! Wat was het fijn om bij jou deze masterclass te volgen.
Deze ochtend opgestaan, mijn hoofd vol ideetjes en duizend dingen die ik wil plannen.
Dankjewel voor de leuke, gezellige leerrijke dag!
Asseyez vous
Elke

REVIEW

Hemelse plek om kennis te maken met de bloemenwereld, durf kiezen voor een workshop/masterclass met Josefien haar stijl en aanpak zorgen voor een originele instap als groeiend florist . Ze zal zeker haar stempel zetten op jouw stijl en de florist in jouw wakker maken of net meer richting geven. Bedankt Josefien voor het warme welkom !
Liesbeth
Huis van Boudewijn